DPS w Kocku

Dom Pomocy Społecznej im. Macieja Rataja, mieści się w dawnym zespole pałacowo-parkowym książąt Jabłonowskich. Złożony jest z 5 budynków otoczonych 13 hektarowym parkiem i ogrodem. Obecny swój wygląd zawdzięcza przebudowie dokonanej przez architekta Henryka Marconiego na początku XIX w.

Placówka przeznaczona jest dla 98 osób (kobiet i mężczyzn) w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Osoby te umieszczane są w pokojach 1; 2; 3 i 4 osobowych, przy których znajdują się łazienki. Pensjonariusze zapewnione mają trzy posiłki dziennie z uwzględnieniem indywidualnych diet takich jak normalna, lekkostrawna, cukrzycowa, wątrobowa itp. Napoje i inne artykuły spożywcze są również dostępne między posiłkami w kuchenkach oddziałowych.

DPS zapewnia również atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu m. in.: wycieczki, zajęcia terapeutyczne (ergoterapia, biblioterapia, muzykoterapia, kulturoterapia), imprezy integracyjne z mieszkańcami innych domów i okolicznościowe (Andrzejki, comiesięczne urodziny mieszkańców, spotkania bożonarodzeniowe, wielkanocne i inne).

Na miejscu zapewniona jest całodobowa opieka pielęgniarska i medyczna, świadczona przez lekarza rodzinnego. W razie potrzeby przewidziane są również konsultacje u lekarzy specjalistów w lubelskich placówkach służby zdrowia oraz możliwość korzystania z oddziału pomocy doraźnej.

Na warunki bytowe składają się stołówka, gabinety zabiegowe, kuchenki oddziałowe, pracownia terapii, świetlice, biblioteka, kaplica, sala rehabilitacji, pokój gościnny oraz samochód bus przystosowany do transportu osób na wózkach inwalidzkich. Budynki pozbawione są barier architektonicznych. Posiadają windy, podjazdy, instalację przywoławczą w pokojach oraz własną pralnię. Kadrę działu terapeutyczno-opiekuńczego stanowią wykwalifikowani pracownicy na stanowiskach: kapelan, psycholog, instruktor terapii zajęciowej, instruktor kulturalno-oświatowy, pracownicy socjalni, fizjoterapeuta, masażysta, dietetyk, pielęgniarki, opiekunowie i pokojowe.

Kontakt:

Dom Pomocy Społecznej Im. Macieja Rataja

21-150 Kock, ul. Tadeusza Kościuszki 1

Tel. /fax: 81 85 91 125, tel.:  81 85 91 125

email: dpskock@poczta.onet.pl

strona internetowa: www.dpskock.pl

 

Comments are closed.