WTZ w Ostrowie Lubelskim

 

Warsztat Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim przy Stowarzyszeniu Inicjatyw Edukacyjnych „PRO EDUCATIO” działa od 1.12.2005 roku w parterowym budynku na ulicy Unickiej 5 b.

Warsztat jest placówką pobytu dziennego dla 40 osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, które chcą się rozwijać W ZAKRESIE AKTYWIZACJI ZAWODOWEJ I SPOŁECZNEJ.

 .

Warsztat dysponuje 16 miejscowym autobusem dostosowanym do potrzeb osób niepełnosprawnych którym dowozi uczestników z  terenu 5 gmin (Ostrów Lubelski, Uścimów, Serniki, Niedźwiada, Lubartów) POWIATU LUBARTOWSKIEGO.

Czas trwania zajęć w WTZ Ostrów Lubelski wynosi 35 godzin tygodniowo i odbywa się w 7 PRACOWNIACH:

  • pracownia gospodarstwa domowego
  • pracownia muzyczno-teatralna
  • pracownia plastyczno-rękodzielnicza
  • pracownia stolarsko-techniczna
  • pracownia informatyczno-poligraficzna
  • pracownia ogrodniczo-wikliniarska
  • pracownia ceramiczna

Prowadzona jest również REHABILITACJA pod okiem wykwalifikowanego fizjoterapeuty oraz PSYCHOTERAPIA przez wykwalifikowanego psychologa.

Każda z prowadzonych pracowni usprawnia uczestników w innej dziedzinie życia zawodowego i społecznego. Program terapii w pracowniach jest dostosowany do psychofizycznych możliwości uczestnika.

Kilka razy w roku Warsztat organizuje KIERMASZE, na których sprzedawane są wyroby uczestników. Jest to okazja do zaprezentowania dorobku Warsztatu oraz pokazania, jak istotna społecznie jest praca z osobami niepełnosprawnymi.

Uczestnicy warsztatu biorą udział w wycieczkach krajoznawczych, wyjazdach do Kina, wyjazdach na basen, imprezach integracyjnych. Nasi podopieczni prezentują swoją twórczość w licznych konkursach artystycznych, wystawach oraz przeglądach tanecznych i teatralnych.

.

Warsztat Terapii Zajęciowej w Ostrowie Lubelskim

ul. Unicka 5b

21-110 Ostrów Lubelski

tel/fax 81 8520646

e-mail: wtzostrow@op.pl

strona internetowa: www.wtz.ostrowlubelski.edu.pl

Comments are closed.