RODZINY ZASTĘPCZE

 

FESTYN RODZINNY

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie w b.r. realizuje projekt systemowy pn. ,,Program aktywizacji społeczno-zawodowej beneficjentów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie” Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013, Priorytetu VII – Promocja Integracji Społecznej, Działania 7.1 – projekt systemowy w zakresie rozwoju i upowszechniania aktywnej integracji, Poddziałania 7.1.2 rozwój i upowszechnienie aktywnej integracji przez powiatowe centra pomocy rodzinie.

W ramach projektu w sobotę 1 września 2012r. odbył się Festyn Rodzinny dla rodzin zastępczych spokrewnionych i niezawodowych oraz dzieci, które w dniach 21.07-03.08.2012r. uczestniczyły w wyjeździe terapeutyczno-szkoleniowym do Sanatorium „Panorama Morska” w Jarosławcu. Wyjazd oraz Festyn są instrumentami aktywnej integracji, z których skorzystają rodziny zastępcze w b.r.

Na zlecenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „SIL” w Lubartowie poprowadziło Festyn Rodzinny w Gospodarstwie Agroturystycznym „Ranczo Arka” w Kol. Serniki k/Lubartowa.

Słoneczna pogoda i łyk świeżego powietrza dodały animuszu dzieciom i dorosłym, którzy chętnie włączali się w przygotowane tego dnia zabawy integracyjne oraz gry i konkurencje sportowe premiowane nagrodami.

Dużym zainteresowaniem dzieciaków cieszyło się malowanie twarzy, skoki w workach, bieg raków, przeciąganie liny, a dla tych których zmęczył już ruch były kolorowanki i łamigłówki.

Dzieci poznawały egzotyczne i tradycyjne zwierzęta tj. renifery, daniele, górskie bydło szkockie (highland), bydło węgierskie (modjor surke), lamy, konie, osły, muflony, kozy (górskie, mleczne), owce wrzosówki, króliki, mangalice (węgierska świnia pastwiskowa), świnki wietnamskie, strusie (Afrykańskie, Emu, Nandu), bocian, perliczki, indyki kalifornijskie, kaczki, gęsi i najdziwaczniejsze kury. Dzięki zwiedzaniu zwierząt wraz z przewodnikiem była możliwość ich pogłaskania a nawet nakarmienia.

Przejażdżka wozem taborowym po lesie, rejs tratwą po stawie, przejażdżka kolejką wąskotorową, zabawy na dmuchanym zamku, karuzela, plac zabaw dla dzieci, ping-pong, piłkarzyki, to tylko niektóre z wielu atrakcji, które czekały na uczestników sobotniego wyjazdu.

Całodzienną zabawę zakończyło wspólne ognisko-grill z pieczeniem kiełbasek, ziemniaków i grzanek z serem.

Zadanie było współfinansowane przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zaproszenie na Festyn

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie organizuje Festyn Rodzinny dla rodzin zastępczych oraz dzieci, które uczestniczyły w wyjeździe terapeutyczno-szkoleniowym w ramach projektu systemowego pt. „Program aktywizacji społeczno-zawodowej beneficjentów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki EFS do Sanatorium „Panorama Morska” w Jarosławcu  w dniach 21.07-03.08.2012r. Festyn jest kolejnym instrumentem aktywnej integracji, z którego skorzystają rodziny zastępcze.

Do pobrania:  Harmonogram Festynu rodzinnego

Serdecznie zapraszamy!!!

WYJAZD RODZIN ZASTĘPCZYCH

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie informuje, że w dniu 20 lipca 2012 r. o godzinie 7:00 nastąpi wyjazd na 14 dniowy turnus terapeutyczno – szkoleniowy z zabiegami i wsparciem psychologicznym dla 20 spokrewnionych i niezawodowych rodzin zastępczych wraz z umieszczonymi w nich dziećmi z terenu Powiatu Lubartowskiego do Sanatorium „Panorama Morska” w Jarosławcu, w ramach projektu systemowego pt. „Program aktywizacji społeczno-zawodowej beneficjentów Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Lubartowie” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki EFS.

Comments are closed.